Yotam Silberstein Quartet /USA/

Glenn Zaleski (klavír)

Rick Rosato (basová kytara)

Daniel Dor (bicí)

Yotam Silberstein (kytara).

Yotam Silberstein je v Americe senzací. Kytarista, skladatel a jeden z nejlepších hráčů bebopu v celém New Yorku. Těžko byste hledali v New Yorku klub, ve kterém Yotam nesklidil úspěch.

Jeho zářná kariéra začala, když mu bylo teprve 21 let. Na slavném jazzovém festivalu v Umbrii, jednom z největších v celé Itálii, vydal své první album, které bylo kritiky nadšeně přijato, a hned poté se vydal na dlouhou tour po Evropě, kterou si získal mezinárodní proslulost.

Yotam od roku 2005 žije v New Yorku, kde se ve stejném roce dostal do finále prestižní soutěže Thelonious Monk International Jazz Guitar Competition, kde si ho zamilovalo americké publikum. Roku 2009 kritik ze slavného labelu Blue Note Records označil Yotama za „jazzmana, který si buduje svůj jedinečný styl tvrdou prací a s šarmem sobě vlastní
Yotamovův talent, doplněný bravurní kytarovou technikou, se stal nenahraditelným na nových albech, která znovu definují bebop jako žánr. Ať už je to „Resonance“ či „Brasil,“ které vydává Jazz Legacy Productions label, či na Grammy nominované album“Harlem-Kingston Express Live!” Montyho Alexandera, všude lze rozpoznat Silbersteinův nezapomenutelný styl.

Yotam je oblíbeným spoluhráčem současných jazzových es, od Jamese Moodyho, The Heath Brothers, Roye Hargrovea či Marcuse Millera, až po hvězdy první kategorie - Dee Dee Bridgewater a Ala Jarreaua.

České publikum uslyší Yotama poprvé, a to rovnou v nejlepším českém jazzovém klubu. Reduta byla prestižním magazínem The Guardian vyhodnocena jako jeden z deseti nejlepších klubů v Evropě, a je tak pro novou hvězdu, kterou Yotam je, jednoduše perfektní. Jeho hudba, která se vrací ke kořenům jazzu, připraví divákům v nejautentičtějším místě v celé Praze božskou podívanou.

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta