TODD SHARPVILE (UK)

Todd Sharpville je původem anglický aristokrat, který však utekl k blues a za ta léta hrál se všemi, co na obou stranách Atlantiku něco znamenají, s Branfordem Marsalisem, Willem Wildem, Mikem Taylorem (Rolling Stones), B.B. Kingem Van Morrisonem, Joe Cockerem, Ike Turner, Chuck Berry, George Michaelem, Robbie Williamsem, Brian Mayem(The Queen)
 
Britský zpěvák, skladatel a fenomenální kytarista Tod Sharpville (narozen1970) je významným představitelem britských aristokratických kruhů, ze kterých však již v mládí doslova „zběhl“ k blues. Sharpville debutoval 1994 (jako 24-tiletý) albem Touch of Your Love (Dotek tvé lásky). Dílo dosáhlo značného dobového kritického ohlasu a bylo vyhlášeno nejlepším britským bluesovým albem roku (British Blues Connection Awards). V této době Sharpville sestavoval doprovodné kapely pro evropská turné amerických rockových a bluesových umělců jako byli Chuck Berry a Ike Turner. V roce 1995 získal cenu "nejlepší britský kytarista", když ve finále porazil další nominované,Erica Claptona a Garyho Moorea. Toto oceněšní doslova nakoplo jeho další sólovou kariéru a Todd si následně založil svůj vlastní Todd Sharpville Band.
 
Jeho druhé bluesové album The Meaning of Life (Význam života) vyšlo v roce 2001. Na desce a následném turné hostoval ex-Rolling Stones kytarista Mick Taylor. Todda Sharpville lze v té době též nalézt na více než čtyřiceti albech jako studiového kytaristu nebo hudebního režiséra a producenta a jeho tehdejší koncertní vystoupení zahrnují mimo jiné hraní s Brianem Mayem (Queen),  Robbiem Williamsem, Van Morrisonem, Georgem Michaelem, Taj Mahalem, Albertem Collinsem, Joe Louis Walkerem a reunionem The Yardbirds. Mezi lety 2005 a 2007 Sharpville jezdil se svým bandem po Evropě jako předskokan pro velká turné Pink, Joea Cockera a B. B. Kinga. V té době vydal autorské album Diary of Drowning Man (Deník topícího se muže), které reflektovalo jeho rozvod. Následovalo bluesové dvojalbum Porchlight (2010) a pal už dlouholetá a celosvětová kariéra bez větších kvalitativních výkyvů, trvající až dodnes…

 

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 737 773 343
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta