The 39th International Jazz Festival Praha

02/10/2017

Již 39. ročník Mezinárodního jazzového festivalu Praha Vám přináší ty největší hvězdy ze světové i české jazzové scény. V sále legendárního jazzového klubu Reduta, zařazeného magazínem The Guardian mezi deset nejlepších klubů v celé Evropě, zazní skladby všech žánrů ze všech koutů světa. Od dixielandu po blues, od klasického jazzu po fusion. Každý fanoušek dobré hudby na úrovni si přijde na své.

Mezinárodní trio Cissokho-Brönnimann-Hason je zárukou výjimečného koncertu. Diváci uslyší exotické nástroje, od africké harfy po orientální perkuse, v dokonalé souhře tří světově proslulých hudebníků. Unikátní jazzové uskupení Patrizia Ferrara & Danny Grissett Trio nabídne svůdný hlas slečny Ferrary, mistrovskou klavírní hru Dannyho Grissetta i výtečná basová sóla Tomáše Baroše. Excelentní americký bubeník Gene Jackson, člen tria Herbieho Hancocka, přesvědčí pražské publikum o své neuvěřitelné žánrové rozmanitosti. Mistra skatu, pozoruhodného zpěváka a hráče v jedné osobě, Michaela Maye, uslyší publikum společně s kapelou skvělého pianisty Marka Novotného. Skutečně monumentální zážitek poskytne jazzová diva a velmistryně altu Marianne Solivan, kterou na piano doprovodí rakouský průkopník moderního jazzu Walter Fischbacher.  Až z dalekého Bali přiletí jazzová diva, přirovnávaná kritiky k Elle Fitzgerald - úchvatná Dian Pratiwi. Pro ty, kteří si potrpí na skutečně velká uskupení, je určen koncert East West European Jazz Orchestra, sdružující hudebníky ze západní a východní Evropy a kombinující prvky klasického jazzu i etnické hudby.

Pro fanoušky českého jazzu máme skvělé zprávy. Účast přislíbily takové veličiny jako Milan Svoboda a jeho kvartet, jeden z nejlepších současných jazzových pianistů a skladatelů, či Jan Hasenöhrl, zakladatel Českého národního symfonického orchestru a sám skvostný trumpetista, se svým projektem Tribute To Head Hunters. Těšit se můžete též na Prague Big Band pod taktovkou Milana Svobody, jeden z nejznámějších a nejdéle hrajících českých big bandů. Pro milovníky blues a foukací harmoniky bude požehnáním koncert Charlie Slavík Revue & The Rhythm Girls. Spojení italského a českého jazzu zajistí MUH Trio úžasného basisty Františka Uhlíře a pianisty Roberta Magrise.

Celý festival je organizován nejstarší českou uměleckou agenturou Pragokoncert Bohemia, a. s.

Vstupenky na jednotlivé koncerty můžete zakoupit v předprodeji GOOUT, nebo na pokladně Reduty na adrese Národní 116/20, Praha 1. V případě zájmu o informace volejte na číslo +420 224 933 487 nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese info@redutajazzclub.cz.

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta