MARIANNE SOLIVAN & WALTER FISCHBACHER QUARTET /USA/

MARIANNE SOLIVAN & WALTER FISCHBACHER QUARTET /USA/

29/10/2017

Marianne Solivan je známá svým nekompromisním swingem, vášnivým zpěvem a silnou osobností, která si dokáže publikum podmanit svou živostí a jiskrou. Za svou kariéru hrála s takovými jmény, jako jsou Christian McBride, Peter Bernstein, Jeremy Pelt, Bruce Barth, Gregory Hutchinson, Jonathan Blake, Xavier Davis, Michael Kanan, Steve Wilson, Gene Bertoncini and Lewis Nash, a s každým dalším posouvala umělecké hranice pro všechny zpěvačky jazzové zpěvačky své generace.

Věhlasný kritik Jordan Richardson z magazínu Blinded by Sound podotkl na její adresu: "Vybranost, expresivita a cituplnost jejího projevu jsou bezkonkurenční. Od jejích kolegyň, navzájem si podobných v projevu, je dělí enormní vzdálenost."

Roku 2007 se Solivan rozhodla přesídlit do New Yorku, kde se stala hostem mnohých jam sessions, kterými New York oplývá. Smoke Supper Club byl její první zastávkou, od které vedla přímá cesta ke spolupráci s Jeremym Peltem, Ugonnem Okegwou a mnoha dalšími. Brzy přišly nabídky na spolupráci s Peter Bernsteinem, Stevem Wilsonem a Lewisem Nashem, které jí otevřely dveře do nejvěhlasnějších newyorských podniků - Smalls Jazz Club, Dizzy's Club Coca-Cola, Birdland, či The Blue Note. Marianne se stala jednou z mála zpěvaček, které jsou pravidelnými hosty takřka všech jazzových klubů v N.Y., a svou prestiž dále zvyšuje - nedávno se rozhodla upnout své síly k big bandům, a v současnosti je jedinou zpěvačkou, která skutečně vede vlastní big band.

Její koncert v Redutě bude výjimečný i díky spolupráci s rakouským umělcem Walterem Fischbacherem, mužem mnoha jazzových stylů, mistrem hry na klasický i elektrický klavír, a jednou z vedoucích postav rakouského jazzu.

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta