41. International Jazz Festival Praha 2019

41. International Jazz Festival Praha 2019

29/09/2019

Reduta připravila svým divákům již v pořadí 41. Mezinárodní jazzový festival, unikát na české hudební scéně. Návštěvníci se mohou těšit na mistry jazzu z celého světa, komorní jazzové kapely i big bandy. Od 30. září do 10. listopadu uslyšíte v sále jednoho z TOP 10 evropských klubů výkvět současné populární hudby.

V minulosti představil největší hvězdy jazzu, blues, swingu i dixielandu, od Louise Armstronga, Elly Fitzgerald, Bennyho Goodmana či Herbieho Hancocka po Johna Scofielda a Cecila Taylora s orchestrem. Také letošní festival, již tradičně v jazzové „kolébce" Prahy – Redutě, nabízí paletu velkých osobností ze všech kontinentů.

Z Brazílie přiletí úžasná Luciana Pires. Absolventka Berklee Luciana Pires se obklopí pro své podzimní turné šestičlennou českou doprovodnou kapelou (dva doprovodné vokály, kytara, klávesy, basa a bicí), vedenou českým jazzovým pianistou Markem Novotným). V současné době má zpěvačka Luciana Pires projekt, který zdůrazňuje spojení brazilské hudby, jazzu a soulu. Dále pracuje na dvou dalších projektech: Pocta Amy Winehouse a Pocta Billie Holiday. Lucianina práce je úctou k brazilské hudbě a jazzu. Letos v lednu měla Luciana svůj první koncert v pobočce legendárního newyorského jazzového klubu Blue Note, která byla slavnostně otevřena v Sao Paulu.

Divoký brazilský kytarista a zpěvák přichází znovu do Reduty – tentokrát se svým jihoamerickým triem (piano-bicí-kytara). Adriano je známým jménem po celém světě – vystupoval na velkých evropských festivalech a hrál v nejvyhlášenějších klubech, od Ronnie Scotts po Doctor Gabs. Můžete se těšit na nefalšované zvuky Brazílie, sambu i bossa novu. A pokud myslíte, že si nezatančíte a nezazpíváte, Adriano Vás rychle vyvede z omylu.

Do Prahy přiletí také Emma Larsson, původem ze Švédska. V New Yorku je stabilně obklopena prvotřídní kapelou – její americké kvarteto můžete pravidelně slyšet na vystoupeních v nejlepších jazzových klubech ve městě, jako jsou Blue Note, Miles' Café a Zinc Bar. Emma představuje novou sortu zpěváků, kteří tlačí hranice jazzových vokálů přes okraj swingu do říše, kam před nimi ještě nikdo nedoputoval. Má bezchybný timing, bezvadné frázování a skvělé napojení na publikum.

Dech beroucí melodičnost a lehkost ve zpěvu dělá z madame Pratiwi nejžádanější jazzovou zpěvačku z Indonésie, která se rovněž představí na letošním festivalu. Původně místní hvězda brzy okouzlila i publikum německé a americké a dnes je považována za protřelou mistryni ve zpěvu jazzových standardů.

Na festivalu se představí také francouzský soubor ze Štrasburku Dirty Deep, který hraje chytlavé heavy blues ovlivněné folkem i rockem. Původně jednočlenný projekt (Viktor S. jako Dirty Deep) vznikl v roce 2010. Od té doby cestuje po turné celou Evropou, aby šířil svou hudební víru. Svou muziku vnímá jako životní styl. Rytmus bicích, bublání basy, nabroušená kytara, tóny harmoniky a zpěv jako určitý způsob vykoupení... Výsledkem je velmi autentická, neopakovatelná, výbušná bluesová show.

 

Ochuzení nebudou ani fanoušci českého jazzu. Letošní festival představí například jeden z nejosobitějších českých jazzových „projektů" Bohemia After Dark Project: Pocta velikánům bopu. Tento projekt se zaměřuje na autentickou interpretaci klasických nahrávek, ale zejména zanedbaných klenotů z diskografie Kennyho Clarka.

První dáma českého jazzu Elena Sonenshine zazpívá se svou vyhlášenou kapelou Swing Quartet, která doprovodí Elenin hlas plný síly i něžnosti, který si každý příznivec dobré hudby zamiluje. 

Jeden z nejproslulejších českých big bandů, Bohemia Big Band, uchvátí fanoušky swingu a jazzu ze staré školy. 

Do čarokrásného zpěvu herečky a zpěvačky Terezy Krippnerové se každý divák spolehlivě zamiluje – zvlášť když vystoupí se svými The Masters. Nebo se může pokochat bezpochyby nejslavnější český jazzový orchestr, v jehož čele stojí již 40 let charizmatický dirigent, skladatel a klavírista Milan Svoboda. Jazzový big band v Redutě hraje vlastní i světoznámé skladby v originálním aranžmá. S orchestrem vystupovala řada známých osobností světové jazzové scény.

 

  1. Mezinárodní jazzový festival bude nezapomenutelným, neopakovatelným zážitkem pro české a zahraniční turisty, které Prahu navštíví.  Rezervujte si proto své vstupenky včas – buď v předprodeji na stránkách našich partnerů GoOut, Via Musica či Bohemia Ticket, nebo osobně na adrese Národní 20, Praha 1.V případě zájmu o informace volejte na číslo +420 224 933 487 nebo nás kontaktujte na e-mailové adreseinfo@redutajazzclub.cz.

 

Newsletter

mail
account_circle

Social media


Kontakt a rezervace

Národní 20
Praha 1
110 00
Česká Republika

tel.: +420 224 933 487
info@redutajazzclub.cz

Mapa Reduta